• İstanbul Mobilya Fuarı
  • 5-10 Kasım 2019
Kalan Süre

Haberler

Mobilya oscarları sahiplerini Furniture İstanbul’da buldu

Türk mobilya sektörünün en güzel tasarımları ödüllendirildi

Mobilya oscarları sahiplerini Furniture İstanbul’da buldu

Sektörün en büyük üretici ve ihracatçı firmalarının katılımı ile gerçekleştirilen Furniture İstanbul Fuarı’nda stant açan mobilya firmaları arasında yapılan Furniture İstanbul 2017 Tasarım Yarışması Ödülleri, 7 kategoride 11 mobilya firmasına verildi.


Tasarımı ürüne dönüştüren firmaların ödüllendirildiği Tasarım Yarışması’nda, Yemek Odası, Yatak Odası, Tamamlayıcı Mobilya-Aksesuar ve En İyi Stant kategorilerinin birincisi Enza Home oldu. Oturma-Dinlenme Kategorisinde Selena, Genç Odası Kategorisinde Almila, Uyku Kategorisinde de Yatsan birincilik ödülü ile taçlandırıldı.


CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğinde gerçekleştirilen İstanbul Mobilya Fuarı (Furniture İstanbul) kapsamında düzenlenen 2017 Tasarım Yarışması’nda tasarımı ürüne dönüştüren mobilya üreticilerinin başlarıları tescillendi. 193 ülkeye ihracat yapan Türk mobilya sektörünün en güzel örneklerinin gözler önüne serildiği 2017 Tasarım Yarışması Ödülleri, Yemek Odası, Oturma-Dinlenme, Genç Odası, Yatak Odası, Uyku, Tamamlayıcı Mobilya-Aksesuar, En İyi Stant olmak üzere 7 kategoride verildi. 2017 Tasarım Yarışması’na 36 firma 111 proje ile başvuruda bulundu. Bunların arasından Enza Home, Selena, Loda, İşbir Yatak, Almila, Rengarenk, İstikbal, Teleset, Yatsan, Yataş Bedding, İdaş ödüllendirilen firmalar oldu.

En iyi stant ödülü Enza Home’un oldu

Furniture İstanbul Fuarı’nda sergilenen mobilya ürünleri arasında gerçekleştirilen yarışmada cesur, yenilikçi, avangard, modernlik gibi kriterler ölçü olarak alındı. Başvuruların değerlendirmeleri fuarın birinci günü profesyonel bir jüri ekibi tarafından yapıldı. ETMK Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Ersayın, TMMOB İçmimarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Kaymak, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Saadet Aytıs’ın jüri üyeliğini yaptığı 2017 Tasarım Yarışması’nda Yemek Odası, Yatak Odası, Tamamlayıcı Mobilya-Aksesuar ve En İyi Stant kategorilerinin birncisi Enza Home firması oldu. Yarışmada, Oturma-Dinlenme Kategorisinde Selena, Genç Odası kategorisinde Almila, Uyku Kategorisinde de Yatsan birincilik ödüllü ile taçlandırıldı.


CNR EXPO Yeşilköyde gerçekleştirilen 2017 Tasarım Yarışması Ödülleri, MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztaşkın, TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Aydın, MOSDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram, MOSDER Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Nurşacan, MOSDER Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çağlayan, MOSDER Yönetim Kurulu Üyesi Onur Kıral, BOYDAK Holding CEO’su Ertunç Laçinel ve CNR İcra Kurulu Üyesi Saltuğ Kabil tarafından takdim edildi.

 

FURNITURE İSTANBUL 2017 TASARIM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

YEMEK ODASI KATEGORİSİ
SIRALAMA FİRMA ÖDÜL
1 ENZA HOME NAVONA
2 SELENA MEROPE
3 LODA IMPRESS
 
OTURMA – DİNLENME KATEGORİSİ
SIRALAMA FİRMA ÖDÜL
1 SELENA MEROPE
2 ENZA HOME LUSSO
3 İŞBİR YATAK ORİN
 
GENÇ ODASI KATEGORİSİ
SIRALAMA FİRMA ÖDÜL
1 ALMİLA LOFT
2 RENGARENK MY WORLD
3 İSTİKBAL PALET
 
YATAK ODASI KATEGORİSİ
SIRALAMA FİRMA ÖDÜL
1 ENZA HOME NAVONA
2 TELESET LORIS
3 SELENA VALDERA
 
TAMAMLAYICI MOBİLYA ve AKSESUAR KATEGORİSİ
SIRALAMA FİRMA ÖDÜL
1 ENZA HOME OTTAVIA BOY AYNASI
2 SELENA MEROPE TV ÜNITESİ
3 LODA IMPRESS
 
EN İYİ STANT KATEGORİSİ
SIRALAMA FİRMA ÖDÜL
1 ENZA HOME STAND
 

Ödül fotoğraflarının tamamını görmek için lütfen tıklayın.