• İstanbul Mobilya Fuarı
  • 5-10 Kasım 2019
Kalan Süre

Haberler

'Furniture' ile mobilya sektörü dünyaya açıldı

Türkiye mobilya sektörünün yüzde 75’ini temsil eden firmaları aynı çatı altında buluşturan İstanbul Mobilya Fuarı (Furniture İstanbul) 7-12 Kasım 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlendi. Fuarı, yerli ve yabancı 59 bin 64 kişi ziyaret etti.

Furniture İstanbul’u, İtalya, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin yanı sıra, sektörün hedef pazarları olan Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin de aralarında bulunduğu 84 ülkeden 4 bin 348 yabancı ziyaret etti.
 
Finlandiya, İtalya, İspanya, Hollanda ve Fransa’dan gelen dünyaca ünlü tasarımcılar, fuar kapsamında düzenlenen Design Stories adlı seminerlerde ilgi odağı oldular.
 
Global markalarla çalışmanın sırları ve geleceğin dizaynları hakkında önemli paylaşımların yapıldığı seminerleri, yerli ve yabancı 1.000’e yakın kişi takip etti.
 
193 ülkeye ihracat yapan Türk mobilya sektörünün en güzel örneklerinin gözler önüne serildiği 2017 Tasarım Yarışması Ödülleri, Yemek Odası, Oturma-Dinlenme, Genç Odası, Yatak Odası, Uyku, Tamamlayıcı Mobilya-Aksesuar, En İyi Stant olmak üzere 7 kategoride verildi. 2017 Tasarım Yarışması’na 36 firma 111 proje ile başvuruda bulundu. Enza Home, Selena, Loda, İşbir Yatak, Almila, Rengarenk, İstikbal, Teleset, Yatsan, Yataş ve İdaş ödül kazanan firmalar arasında yer aldı.

 

Milliyet Gazetesi