• İstanbul Mobilya Fuarı
  • 5-10 Kasım 2019
Kalan Süre

Haberler

Türk mobilyası Şanghay Fuarı'na damga vurdu!

Dünyanın 200 farklı ülke ve bölgesinden binlerce ziyaretçiyi bir araya getiren 42. Çin Uluslararası Mobilya Fuarı'na (CIFF 2018) Türk mobilyaları damga vurdu.

 

Fuar kapsamında sektörün 3 milyar dolar olan yılsonu ihracat hedefini tutturacağını öngördüklerini aktaran İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği'nin Başkanı Ahmet Güleç, "Türk mobilya sektörü temsilcileri milli katılım heyetleriyle CIFF 2018'e damga vurmaya ve Çin'in pazarındaki yerini korumaya devam ediyor" dedi.

 

Türkiye mobilya sektörünün hak ettiği yere gelmesi için maksimum seviyede çalışan İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği'nin Başkanı Ahmet Güleç, gerçekleştirilen 42'inci CIFF Mobilya Fuarı'nda sektör temsilcileri ve fuar katılımcılarıyla bir araya geldi.

 

İHRACAT HEDEFİMİZDE ÇİN FUARI ÖNEMLİ

 

Dünyanın 200 farklı ülke ve bölgesinden binlerce ziyaretçiyi bir araya getiren 42. Çin Uluslararası Mobilya Fuarı'nda sektör profesyonelleriyle bir araya gelme şansı yakaladıklarını söyleyen Güleç, Türkiye mobilya sektörünün bugün geldiği noktayı değerlendirdi.

 

Fuar kapsamında birçok tarz ve modelde teşhir edilen Türk mobilyasının binlerce üretici, toptancı ve ithalatçı firma tarafından beğeni kazandığını aktaran Güleç, Türk mobilya markalarının milli katılım heyetleriyle fuara birçok kez katılım sağlayarak Çin'deki gücünü ortaya koyduğunun altını çizidi.

 

Güleç, "Türkiye milli katılımı ile adeta bir Türk holü haline getirilen 3 NO'lu Hall'deki toplam 685 metrekarelik bir alanda sektör profesyonellerinin yoğun ilgisini çekti. Yeni sezon ürünlerini sektörün önde gelenleriyle buluşturarak adeta gövde gösteri yapan mobilya sektörü temsilcileri olarak, üretim ve ihracatta dünyanın bir numarası olan Çin pazarına direkt erişim sağlamanın ötesinde yeni ve büyük alıcılarla dirsek teması kurma fırsatı yakaladık. Dolayısıyla yıl sonu hedefimiz olan 3 milyar dolar rakamına ve 2023 yıl hedeflerimize yaklaşmamız adına Çin fuarı önemli bir görev üstleniyor." dedi.

 

FURNITURE İSTANBUL’DAN CIFF 2018’DE TANITIM ATAĞI

 

Sektörün en bilinen mobilya ve dekorasyon fuarlarından olan CIFF 2018’de,  6-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin en seçkin mobilya markalarının yer alacağı Furniture İstanbul için de etkili bir tanıtım yapıldı.

 

Fuarda, Türk mobilya sektörünün uluslararası konumunu daha yukarılara taşımak için organize edilen Furniture İstanbul’un broşürleri katılımcı ve ziyaretçilere dağıtıldı.