• İstanbul Mobilya Fuarı
  • 5-10 Kasım 2019
Kalan Süre

Haberler

Sara Garanty ile senin rengin, senin tasarımın

Renkler sadece insanlara değil, doğadaki tüm canlılara ilham verir. Renklerin dilini keşfedenler ise bu ilhamla, canlıların yaşam dünyasını şekillendiren ve etkileyen önemli bir unsur olarak karşımıza çıkar. Tıpkı İsveçli tasarımcı Sara Garanty gibi.
 
İsveçli tasarımcı Garanty “Sürekli olarak değişen bir dünyada yaşıyoruz. İçinde yaşadığımız teknoloji bizde çok büyük etkiler bırakıyor. Mobilya fuarında da teknolojinin etkisini gördük. Renkler nereli olduğunuzla da oldukça ilgili. Bazı ülkelerde bazı renkler başka yorumlara açık. Kültürel arka plan, yaş, doğum yerine göre değişiklik gösteriyor. Yaşadığımız dünya duygu durumumuzu etkiliyor.” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
 
 
 
Ana uzmanlık alanı doğadaki tüm renkler olan Sara Garanty, bu uzmanlığını iç mimariye taşıyan bir sanatçı. Özel evler ve kamusal alanların renklerine dokunurken farklı sanatçılarla da çalışan Garanty, renk verdiği tasarımları sayesinde dünyaca bir üne kavuştu. CNR Expo.
 
 
Mobilya sektöründe Türkiye’nin en büyük ihracat markalarını ağırlayan Furniture İstanbul, aralarında Sara Garanty’in de olduğu, dünyanın en önemli tasarımcılarına da ev sahipliği yapacak. Sara Garanty doğanın tüm renklerini tasarımlarına nasıl yansıttığının ipuçlarını, 8-9 Kasım tarihlerinde, CNR Expo Yeşilköy Designers’ Lounge alanında verecek.