• İstanbul Mobilya Fuarı
  • 5-10 Kasım 2019
Kalan Süre

Haberler

"FI'nin etkisiyle 2018'i 3 milyar dolarlık ihracat rakamıyla kapatacağız"

MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztaşkın "Furniture İstanbul'un yaratacağı etkiyle birlikte 2018 yılını 3 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşarak kapatacağımızı tahmin ediyoruz. 2019 yılında ise hedefimiz ihracat rakamlarımızı yüzde 15 oranında arttırmak." dedi. 
 
Mobilya sektörünün en köklü fuarlarından Furniture İstanbul, bir kez daha sektörün en büyüklerini tek bir çatı altında buluşturmaya hazırlanıyor. 
 
6-11 Kasım 2018 tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy'de düzenlenecek olan fuarın 1 milyar dolarlık iş hacmi yaratması bekleniyor. 
 
MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztaşkın; "Türk mobilya sektörü olarak katma değeri yüksek, tasarım anlamında değer katan ürünler ortaya çıkarıyoruz. Bu nedenle ürünlerimiz yakın ve uzak coğrafyalardan yoğun ilgi görüyor. Döviz kurlarının artışıyla birlikte ürünlerimiz, yabancı alım heyetleri için daha cazip bir hale geldi" dedi. 
 
Sektörel hedeflerle ilgili beklentilerini açıklayan Öztaşkın, sektörün 2017 yılını 2 milyar 700 milyon dolarlık ihracat rakamıyla kapattığını aktarıyor ve ekliyor: "2018'in ilk altı ayına baktığımız zaman ihracattaki büyümenin devam ettiğini görüyoruz. Furniture İstanbul'un yaratacağı etkiyle birlikte 2018 yılını 3 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşarak kapatacağımızı tahmin ediyoruz. 2019 yılında ise hedefimiz ihracat rakamlarımızı yüzde 15 oranında arttırmak."