• İstanbul Mobilya Fuarı
  • 5-10 Kasım 2019
Kalan Süre

Haberler

Fİ Tasarım Hikayelerine İtalya’nın en iyi tasarımcıları geldi

Dünyanın en önemli mobilya tasarımcıları, mobilyanın devlerine ev sahipliği yapan Furniture İstanbul seminerlerinde fuar ziyaretçileri ile buluştu. Seminerlerde yer alacak olan İtalyan tasarımcılardan biri de Giuliano Cappelletti.
 
 
Tasarımcı babasına ait olan bir mobilya imalat şirketinde, daha çok küçük yaşta projeler, çizimler, tasarım ve mobilya düzenlemeleri ile tanıştı. Bu sayede onu büyüleyen ünlü mimarları tanıma fırsatı da bulan Cappelletti, 21 yaşında iş yapmak ve tecrübe kazanmak için Milano'ya taşındı. Henüz mezun bile değilken kendi stüdyosunu açmaya karar veren tasarımcı, mobilya tasarımından üretimine kadarki süreçte sektörün tüm ihtiyacına çok genç yaşta hakim oldu.
 
 
İtalyan mobilya markalarının danışmanı olarak çalışmalarına ek olarak, kamusal ve özel showroomları, ofisleri, restoranları ve villaları yenileme çalışmalarına da katılan Cappelletti Architetti stüdyosu, ürün tasarımı, iç mimari ve mimari ile ilgileniyor.
 
Selezione del XVI Compasso d'oro, Premio 5 Stelle Tecnhotel, İyi Tasarım Ödülü, Alman Tasarım Ödülü, A 'Tasarım Ödülü, Young & Design Ödülü gibi önemli tasarım ödüllerine sahip olan Cappelletti, Furniture İstanbul ziyaretçileri ile 8-9 Kasım tarihlerinde, CNR Expo Yeşilköy Designers’ Lounge alanında buluşacak.