• İstanbul Mobilya Fuarı
  • 5-10 Kasım 2019
Kalan Süre

Haberler

"Furniture İstanbul çok verimli bir fuar oldu"

Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Ankara Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası, üyelerini Uluslararası Furniture İstanbul Mobilya Fuarı ile buluşturdu.
 
Fuar gezisi hakkında bilgi veren Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali İhsan Bostan ile Ankara Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rıdvan Aktaş, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğinde gerçekleştirilen ve Türkiye mobilya sektörünün önde gelen firmalarını aynı çatı altında buluşturan 'Furniture İstanbul' Mobilya Fuarından çok iyi izlenimlerle döndüklerini belirterek, "Mobilya sektöründe dışa açılmanın önem kazandığı son yıllarda kalite, marka ve tasarım ön plana çıkıyor. Bu anlamda Türk mobilyacılığı dünya çapında pazar payını ortalamanın üstünde büyüten nadir sektörlerden biri olma özelliğini taşıyor. Türk mobilyasının başarısının dünyaya sergilenmesi amaçlanan bu fuarın bu anlamda da her yıl daha başarılı olacağına inanıyoruz.
 
"Çok verimli bir fuar oldu"
 
Ayrıca, Furniture İstanbul'da sergilenen mobilyalar için düzenlenen tasarım yarışması da çok dikkat çekti. Ülkemizde üretilen mobilyaların dünya çapında tanıtılmasının çok önemli olduğu bilincine sahibiz. Üyelerimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz fuar ziyaretinde mobilya sektöründeki yeni ürün ve modelleri, yeni tasarımlan, ev mobilyaları başta olmak üzere, çocuk odasından ofis mobilyasına kadar bu yıla damgasını vuracak yüzlerce yeni ürünü sergilendiği yerde görme ve inceleme fırsatı bulduk. 
 
Bu anlamda çok verimli bir fuar ziyareti oldu. Fuar ziyaretleri, mobilya imalatçıları olarak bizim için sektörümüzün zenginliğini görmemiz ve rekabet edebilirliğimiz açısından ihtiyacımız olan bir etkinlik oluyor." değerlendirmelerinde bulundu.