• İstanbul Mobilya Fuarı
  • 5-10 Kasım 2019
Kalan Süre

Federico Delrosso, bugünün ve geleceğin mobilya trendlerini anlattı


Türkiye’nin en önemli markalarının katıldığı Furniture İstanbul’da, dünyanın en önemli tasarımcıları, bugünün ve geleceğin mobilya trendlerini seminerlerle paylaştı. Bu tasarımcılardan biri de İtalyan Federico Delrosso.
 
"İstanbul ve New York benim için çok önemli şehirler"
 
10 yıldır farklı deneyimlerle Türkiye’de bulunduğunu kaydeden İtalyan tasarımcı Federıco Delrosso, “Lüks benim için dünyayla temas halinde olduğumu hissetmek demek. Her şey bir şekilde mimar ve duygularla bağlantılı. Özel ışıklar yaşadığımız alanın bir parçası. Limitleri aşmak tasarımda çok önemli. Bu işi yaparken motive olduğumu hissetmem gerekiyor. İstanbul ve New York benim için çok önemli şehirler. Çok farklı şehirler ama dinamikleri benziyor. Bir şeyler alıp verebileceğim şehirleri seviyorum. Burada gençler var. Yaptığımız şeyler modern zamanları yansıtmalıdır.” dedi.
 
Çok sayıda ödülü var
 
1964 yılında İtalya Biella’da doğan mimar ve tasarımcı Federico Delrosso., 1996 yılında Milano Politeknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu.
 
Kendini 2001 yılından beri Milano’da bulunan Federico Delrosso Architects Studyo’da ürün tasarımlarına adamış olan Delrosso, uluslararası çok sayıda ödüle sahip. 
 
Doğal çevreye, kentsel içeriğe ve mekanların ruhuna saygı duyan, mekanların hatırasındaki enerji ve bilinçli parmak izine yoğunlaşan Federico Delrosso, projelerini minimalist ve natüralist bir yaklaşımla nitelenen rafine bir hafiflikle tasarlıyor.
 
Ünlü tasarımcı Federico Delrosso seminerleri, 8-9 Kasım tarihlerinde, CNR Expo Yeşilköy Designers’ Lounge alanında gerçekleşti.