• İstanbul Mobilya Fuarı
  • 5-10 Kasım 2019
Kalan Süre

Mobilya fuarında yabancı alıcı akını


Mobilya sektörünün en büyük buluşmalarından biri olan İstanbul Mobilya Fuarı'nın ilk gününe yabancı alıcıların çokluğu damga vurdu.  Sadece tek günde 10 bini yerli, 2 bini yabancı olmak üzere toplamda 12 bin alıcıyı ağırlayan fuarda yabancı alıcıların sayısı geçtiğimiz yıla göre yüzde 80 artış gösterdi. Fuara yabancı alıcıların yoğun ilgi göstermesi sektör ihracatına da büyük katkı sağlayacak.
 
Türkiye’nin en büyük mobilya markalarını aynı çatı altında toplayan Furniture İstanbul - İstanbul Mobilya Fuarı,6-11 Kasım 2018 tarihleri arasında  CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlendi..  Fuar, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğinde gerçekleşt.
 
YABANCI ALICIDA YÜZDE 80 ARTIŞ VAR
 
Fuarın ilk gününü değerlendiren CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, özellikle yabancı alıcı sayısında çok büyük bir artış yaşandığına dikkat çekti.  Fuarın ilk gününde 10 bini yerli, 2 bini yabancı olmak üzere toplamda 12 bin alıcıyı ağırladıklarını belirten Erem, şunları söyledi: 
 
"Fuara online kayıt yaptıran alıcı sayısının geçtiğimiz yılı dörde katlayarak 15 bine ulaşması yabancı alıcının ilgisini göstermesi açısından çok önemliydi. Gerçekten de ilk gün rakamlarına baktığımız zaman yabancı alıcı sayısında geçtiğimiz yıla göre yüzde 80 artış yaşandığını gördük. Alıcılarımız arasında ABD, İtalya, Fransa, İsrail, Rusya, Kanada,  Romanya, Etiyopya gibi ülkeler bulunuyor. Mobilya sektörünü buluşturduğumuz fuara yabancı alıcıların yoğun ilgi göstermesi sektör ihracatına da büyük katkı sağlayacak. Fuarımızın en önemli amacı da ihracatımızı artırmak. Tüm dünyada yaptığımız tanıtım çalışmaları sonucunda 85 ülkeden 90 bine yakın alıcıyı katılımcılarımızla buluşturmayı hedefliyoruz."